Ozonowanie pomieszczeń wykonywane przez ABA DDD to naturalna metoda dezynfekcji, pozwalająca skutecznie pozbyć się zarazków, alergenów, grzybów, bakterii i wirusów. Dzięki temu gwarantuje bezpieczną i komfortową pracę bez obaw o swoje zdrowie.

Ozonowanie biura – skuteczna dezynfekcja i neutralizacja nieprzyjemnych zapachów

Dezynfekcja ozonem ma wiele zalet. Gaz ten potrafi docierać nawet do najmniejszych zakamarków biur, sprzętów i teczek z dokumentami, dzięki czemu skutecznie zwalcza zarazki na całej powierzchni. Usuwaniu niebezpiecznych dla zdrowia zarodników pleśni i grzybów, alergenów, bakterii oraz wirusów, w tym koronawirusa SARS-CoV-2 towarzyszy jeszcze jedno ważne zadanie. Ozon skutecznie pochłania nieprzyjemne zapachy, dzięki czemu biuro jest odświeżone i bezpieczne dla pracowników. Aktualnie jest to więc najlepsza forma dezynfekcji biur.

Ozonowanie biur z certyfikatem a koronawirus

Ozonowanie biur jest naturalną metodą dezynfekcji, która nie wymaga stosowania żadnych chemicznych detergentów. Ze względu na wykorzystanie gazu technika ta pozwala skutecznie zdezynfekować każdą powierzchnię, nawet ukryte przedmioty i dokumenty. Ma to szczególnie istotne znacznie w dobie pandemii koronawirusa.

Ozon jest 50 razy silniejszy niż chlor i 3000 razy szybszy w dezynfekcji bakterii, przy czym wirusy, w tym SARS-CoV-2, są bardziej podatne na ten gaz. Trudno więc wyobrazić sobie skuteczniejszą oraz dokładniejszą metodę dezynfekcji i deodoryzacji biura. Aby jednak udokumentować dezynfekcję, po każdym ozonowaniu zapewniamy druk informacyjny – certyfikat bezpieczeństwa, który stanowi potwierdzenie systematycznie wykonywanej dezynfekcji wszystkich powierzchni.

Więcej na temat techniki dezynfekcji biur ozonem przeczytasz w zakładce: Ozonowanie

Zadbaj o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników!

Ozonowanie pomieszczeń to zadanie wymagające profesjonalnego sprzętu, który produkuje z dostępnego powietrza cząsteczki ozonu. Działanie to wymaga również wykwalifikowanego zespołu, ponieważ dezynfekujące stężenie ozonu może być szkodliwe dla zdrowia. Jak w praktyce wygląda ozonowanie biur?

  • do ozonowania wykorzystujemy specjalistyczne generatory ozonu firmy Blue Planet o wysokiej wydajności, dzięki czemu dezynfekcja biura przebiega sprawnie,
  • ozonowanie trwa od 1 do 2 godzin,
  • po zakończeniu pracy zapewniamy certyfikat bezpieczeństwa z potwierdzeniem o przeprowadzeniu dezynfekcji wszystkich powierzchni.

Ozonowanie biur jest usługą w 100% ekologiczną, która pozwala odświeżyć zapach w pomieszczeniu bez zbędnych substancji chemicznych.

Ozonowanie biur a koronawirus

Ozonowanie biur doskonale sprawdza się w przypadku pomieszczeń, w których u co najmniej jednego pracownika zdiagnozowano wirusa SARS-CoV-2. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoba taka roznosi wirusa po całym pomieszczeniu, dokumentach, meblach oraz używanych przedmiotach. Jak się okazuje, wirus SARS-CoV-2 może na nich przetrwać nawet kilka dni.

Szybkie ozonowanie biura pozwala znacznie podnieść poziom bezpieczeństwa w pomieszczeniu, z którego korzystają również inni pracownicy. Ozonowanie to jedyna metoda dezynfekcyjna, która potrafi dotrzeć do każdego zakątka pomieszczenia.

Ozonowanie – cena

Cena ozonowania pomieszczeń uzależniona jest od kubatury danego biura oraz czasu, jaki należy poświęcić na skuteczne ozonowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ozonowania oraz poznać wycenę swojego zlecenia, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48 530 407 035 lub mailowo – biuro@abaddd.pl